Ocieplenie poddasza – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Ocieplenie poddasza – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Po pierwsze wełna skalna…

Ocieplenie poddasza wydaje się czynnością bardzo skomplikowaną. W zasadzie czynność ta jest skomplikowana, ale gdy się z nią zapoznamy nieco bliżej to może wcale taka skomplikowane to nie będzie. Do ocieplenia poddaszy wybiera się na przykład wełnę skalną. Wytwarza się ją z gabro, bazaltu czy też z wapiennego kruszywa. Także wytwarza się ją z recyklingu mineralnych brykietów. Materiał topiony jest w temperaturze bardzo wysokiej. W przypadku bazaltu jest to tysiąc czterysta stopni Celsjusza. Tak wysoka temperatura wywołuje proces tak zwanego rozwłóknienia. Do samych włókien dodaje się żywice specjalne oraz następuje formułowanie gotowych produktów z nich. Chodzi o maty oraz płyty. Materiał ten poddaje się hydrofobizacji. Dzięki temu znacznie słabiej wodę chłonie.

Po drugie wełna szklana…

Drugi sposób to użycie wełny szklanej. Produkuje się ją z kwarcowego piaski jak i także ze szklanej stłuczki. Czasem ma ona dodatek skalnego materiału. Oba z rodzajów wełny mają w zasadzie identyczną prawie tak zwaną paro przepuszczalność jak i także nasiąkliwość. Szklana wełna nieco może mieć lepszą cieplną izolacyjność. Jej współczynnik przewodzenia ciepła wynosi dokładnie 0,030. Zaś dla skalnej wełny wynosi 0,034. Aby osiągnąć wartość podobną tego właśnie parametru to skalna wełna mieć musi znacznie większą gęstość. Jest ona jednak odporniejsza na ściskanie oraz na ogień. Szklana wełna z kolei jest lżejsza odrobinę oraz jest znacznie bardziej sprężysta. Można ją w zasadzie ścisnąć tak, że zajmuje ona trzy razy mniej miejsca, a niżeli skalna wełna. Według przepisów, współczynnik przenikania ciepła danego dachu nie powinien w żadnym wypadku być większy, a niżeli 0,25 W.

Dobór fachowca – najważniejszy

Nie od dzisiaj wiadomo, że wybór fachowca jest najważniejszy. Niestety możemy trafić na osoby, które więcej psują, a niżeli naprawiają. Jednak na pocieszenie warto dodać, że prawdziwych fachowców jest także wiele.

rockwool

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *