Kuchnia połączona z salonem – jaki kolor ścian wybrać?

Kuchnia połączona z salonem – jaki kolor ścian wybrać?

Otwarta kuchnia stała się w ostatnim czasie bardzo modna. To świetne rozwiązanie, jednak wymagające dyscypliny estetycznej. Zarówno kuchnię jak i salon należy urządzić w taki sposób, by oba te wnętrza były spójne i funkcjonalne. Jednym z istotnych elementów jest wybór koloru ścian.

Coraz więcej osób decyduje się na otwartą kuchnię w swoich domach czy mieszkaniach. Kuchnia połączona z salonem to bardzo dobre rozwiązanie, w szczególności w małych mieszkaniach, ponieważ taki układ pomieszczeń poprawia funkcjonalność wnętrz, a także optycznie powiększa przestrzeń. Niewątpliwą zaletą otwartej kuchni jest to, że przygotowuje się posiłki w przestrzeni wspólnej, co umożliwia jednoczesne spędzanie czasu z domownikami, którzy np. odpoczywają w salonie. Jeżeli chcemy połączyć kuchnię z salonem musimy pamiętać o spójnym urządzeniu obu wnętrz. Szczególnie istotny jest kolor frontów mebli, materiały wykończeniowe na podłogę oraz kolory ścian.

Stojąc przed wyborem koloru ścian do kuchni oraz salonu należy pamiętać, że do małego oraz niedoświetlonego mieszkania powinniśmy wybrać jasne oraz ciepłe barwy, które optycznie powiększą przestrzeń. Kolory ścian w kuchni oraz salonie muszą do siebie pasować, powinny być z jednej palety barw. W celu dodania charakteru aranżacji naszego wnętrza warto podkreślić jedną ze ścian w salonie bardziej wyrazistym kolorem bądź tapetą. Kolory ścian muszą również pasować do kolorystyki zabudowy kuchennej. Otwarta kuchnia na salon powinna być uporządkowana, bez zbędnych przedmiotów.